Zeller (zöldség)

Zeller


 (Apium graveolens)

K100 visszaszámlálás 2022

Blogarchívum

Címkék

2010 (50) 2011 (47) 2014 (37) 2012 (35) 2013 (34) 2009 (31) 2015 (30) 2007 (23) 2008 (22) Gyermekvasút nyomában (17) seprű (12) Monoton (11) éjszaka (11) Bia 25 (10) Budai 50 (10) Gyermekvasút nyomában N (9) Hegedűs Róbert emléktúra (9) Meteor (9) Vasas maraton (9) 2016 (8) Budai kilátók (8) Gyermekvasút nyomában É (8) Halmi dűlő (8) Sárga (8) Együtt a magyar családokért (7) Gyermekvasút túra (7) Kinizsi (7) A város peremén (6) Barlangtól barlangig (6) Budai tájakon (6) Fóti Somlyó (6) Himbi-Limbi a Libegő alatt (6) Meteor 21 (6) Monoton minimaraton (6) Tojás (6) rendezés (6) BUÉK (5) Buda határán (5) Budai kilátók extra (5) K100 (5) Normafa (5) Piros (5) Téli Gyermekvasút (5) bejárás (5) EKF (4) Gyertek ki a Vadasparkba (4) Szomor (4) Zöld (4) Buda bércein (3) Budai trapp (3) Budapest terep félmaraton (3) Falasokk (3) HASE (3) Merzse-mocsár (3) Monoton maraton (3) Szurdok (3) Tojás 30B (3) Téry Ödön emléktúra (3) Tündér 7 (3) Vár a Mikulás (3) Éves összefoglaló (3) Óbudai határtúra (3) Aragonit 10 (2) Csabdi (2) Gerecse 50 (2) Határjárás (2) Hegedűs Róbert emlékséta (2) Hárs-hegyi hétvége (2) KTF (2) Kitörés (2) Lábatlan (2) Meteor maraton (2) Monoton félmaraton (2) Nagybörzsönyi négylevelű (2) Pilisi trapp (2) Retro túra (2) Tanúhegyek nyomában (2) Tojás 30A (2) Tátralátó (2) Vitézlő (2) Vértesi barangolások (2) Zongor 45 (2) Zsíros deszka 10 (2) szalagozás (2) terepfutás (2) Éger-völgy (2) 11km a XI. kerületben (1) 20 éves a TTT (1) BEAC 30 (1) BSI-túranap (1) Balaton 20 (1) Budai 25 (1) Budaörsi dolomitok (1) Bujáki kikelet (1) Börzsönyi kék (1) Corvin (1) Cserhát (1) Dolina (1) Don Bosco (1) Dél-börzsönyi kilátások (1) Dűlőkeresztelő (1) Együtt a magyar családokért (Á) (1) Forrástúra (1) Forrástúra a Börzsönyben (1) Forrástúra a Köszegi-hegységben (1) Geocaching tt. (1) Görgey (1) Havazoo (1) Hidzsra a várból (1) Hol a következő (1) Iluska séta (1) Kakukkhegy (1) Karszt (1) Kikelet vizei (1) Kincsem (1) Kinizsi 25 (1) KisNyolcas (1) Kiss Péter Emléktúra (1) Kohász kék (1) Kéktúra a Cserhát-kupáért (1) Kézdi 10 (1) Less Nándor (1) Libanoni cédrus (1) Libegő (1) Magas Bakony (1) Masni (1) Mecsek 999 (1) Merzse-mocsár É (1) Moccanj. Városliget (1) Mátra 40 (1) Mátrahegy (1) Nahát (1) Nyerges 40 (1) Oroszlány (1) PMTT (1) Pest irányába (1) Sorrento 21 (1) Szent Margit nyomában (1) Séta az éjszakában (1) Tojás 20 (1) Turul (1) Téli teljesítménytúra (1) Töki tökölő (1) Viharbükk (1) Váci csata 20 (1) Vándorbottal a vasparipáért (1) Várnak a várak (1) Városliget (1) Vöröskő (1) Zebegényi séta (1) Zugligeti (1) elmaradt (1) feladva (1) túramozgalom (1) Éjjel a Mezőföldön (1) Ну погоди (1)

Ars Poetica is lehetne


Mi az, ami képessé tesz bennünket, hogy elérjünk egy célt, egy álmot? Csak ez a kis szó: akarom.
Nincsenek leküzdhetetlen akadályok, csak emberek, akik nem hisznek az akadályok legyőzésében.



A

Túranaptár

természet, az erdő, a szép tájak szeretete gyermekkorom óta bennem él. Faluban nőttem fel, ahol adott volt a lehetőség a természetben csatangolni...

Aztán városi életre kellett berendezkednem a tanulás, majd pedig a munka miatt. Szerencsére Miskolc és a Bükk elválaszthatatlan egymástól, így az erdőjárás, a kirándulás ott sem maradhatott ki az életemből. Budapesttel más a helyzet, rohanósabb az élet...
Persze feltaláltam magamat - ha már Miskolcon, egyetemistaként sokat jártam barlangba, akkor itt is megtaláltam a módját annak, hogy barlangba járjak.
Az MKBT Solymári bizottságán belül lehetőség volt néhány tavasztól őszig tartó szezonban az Ördöglyukban túrákat vezetni - barlangi idegenvezetőként a tudás meg a fizikum berozsdásodása ellen is hasznos nyarak voltak ezek.

Később maradtak a felszíni kirándulások, túrák, aztán 2006-ban egy szórólap, ami egy teljesítménytúrára invitált. Ha jól emlékszem, a Budai kilátókra. No, ez, akkor kimaradt, azonban 2007-ben a Barlangtól barlangig túrával elkezdődött a teljesítménytúrázó "pályafutásom"...
Eleinte csak hobbi, kellemes időtöltés, néha majd' belehalás :) aztán ahogy érezhetően javult a fizikumom, jöttek a szebbnél szebb, húzósabbnál húzósabb gyaloglatok.
No, ezekről a túrákról, az azokon szerzett tapasztalatokról,élményekről szól majd ez a blog.

Felmerülhet a kérdés, hogy miért Zeller? Anno 1988 őszén, az NME rádióstúdiójában Nagy Pali ült a fotelban, nézett, meg ízlelgette az új stúdiós-jelölt nevét, majd kibökte, hogy legyen Zeller. Na, azért :-)
2014. június 9., hétfő
A Gyalogtúrázók XXI. Országos Találkozója okán került erre az időpontra ez a túra, ami egyben a Cartographia kupa fordulója is, úgyhogy reggel -a túl jónak ígérkező idő miatt- korán nekivágtam a Vácra vezető utazásnak.
A városban gyorsan sikerült parkolóhelyet találni, pici lépcsőzés lefelé, aztán irány a rajtnak/célnak helyet adó sátor.
Az ismerős főrendező épp nagy telefonálásban volt, úgyhogy gyorsan elintéztem a nevezést, és a rajtidő elején már neki is vágtam a "napon sülős aszfaltszaggatás"-nak ígérkező útvonalnak.
Kis fahíd után ligetes rész következik - kora reggel van, de már most is jó az árnyék... Mi lesz itt délidőben? És mi lesz akkor az első ponton posztoló talpig hagyományőrző pontőrrel?
A túra eleje és vége a Duna partjára települt rajt/cél miatt Váci séta, így koptatom az aszfaltot az itinerben található térképrészlet szerint a Kálváriáig.
Közben felfedezem, hogy néhány éve hol is fagyiztunk családostól a szomszédos Verőcén lakó ismerősökkel.
Emelkedő, majd poros mellékutca, majd poros mellékutca emelkedővel - pici szalagozás, pici térképnézegetés, és simán követem a kijelölt útvonalat, bár lakott területen szerintem nehezebb :)
A rövid kitérő után ismét aszfalton lehet gyalogolni, és közben "felüljárni" a kettes út fölött. Aztán végre-végre balra letér a jelzés az aszfaltcsíkról az erdőbe - hogy aztán rövidesen ismét lakott területre, Kosdra érkezzünk.
Néhány helybéli poénosnak tartja, hogy hülyeséget beszéljen az útvonallal kapcsolatban - értésükre adom, hogy mivel kéne inkább szórakozniuk, és megyek arra, amerre kell. Az időtervet nagyjából sikerül tartani, de aztán a tikkasztó meleg, meg az, hogy legközelebb Vácon lesz bármiféle hűtött innivalóhoz szerencsém, betérek a Pálma presszóba, és legurítok egy kellemesen hideg árpalét. 
Egy kútnál még kap némi vizezést a kalapom, aztán buszforduló, balra tovább - ismerősök szemből.... Kérdezem, hogy "ennyi volt?" Nem, hangzik a válasz, csak vissza kell jönni egy darabon a ponttól a 20-as távon... No, ez nincs benne a leírásban, de a ponton megerősítik, hogy vissza, majd jobbra a jelzett elágazásnál.
Visszafordulok, aztán meglátom a szalagozást az egyik elágazásnál, jelzés nincs, csak szalag, úgyhogy innentől jobban kell figyelni. Szalag tényleg van, ha nem is bőségesen, de a kellő helyen mindenütt ott lengedez egy-egy darab - árnyék viszont nincs, még egy fél darabka sem, úgyhogy továbbra is napon sülés a kiegészítő program - a falu széli, térképen (tuhu) sem szereplő földutakon sétálva.
Közben legyűrök olyan 60-70m szintet, és végre megjelenik a Zc jelzés egy kényelmes, erdészeti járművekkel is járható földútra érve. A GPS még azt mutatja, hogy ezen az úton vezet a jelzés, de nem, egy inkább csapásnak, mint ösvénynek nevezhető, fától fáig útvonalon lehet követni a szépen, frissen felfestett jelzést. A terelés oka egyébként pont az erdészeti forgalom, az erdőgazdasági anyagmozgatás az úton - igaz, egyelőre csak mintegy 1200m-en.
Nem sokkal később még egy emelkedő jobbra fölfelé, hogy aztán a túra legmagasabb pontjától nagyjából végig lefelé vezessen az út. Az árnyas mélyúton még kiélvezhetem az árnyékot, hiszen az erdő szélétől - nagyjából az utolsó ellenőrzőponttól - ismét nyílt terep lesz a célig...
Nyílt terep, de visszatekintve a Naszály felé a látvány kárpótol a  dög melegért - és persze az út és a szántás között virító mezei virágok is emelik a hely szépségét... Csak ne lenne ennyire meleg :-P
Szántóföld, majd megint csak szántóföld, egy pici emelkedő, és előttünk Vác - igaz, a Duna azért még odébb van :)
Bizony odébb, először le kell jutni a kettes út mellé - széles földút visz le az aluljáróig, onnan pedig aszfalt... Tetszik, vagy sem, a Naszály Vácnak az egyik, a Duna pedig a másik szélénél található, úgyhogy városnézés következik :-) 
No meg lakott terület, úgyhogy leírást elő, mert házak között könnyű elkavarni. A leírás rövid, lényegre törő, a térképrészlettel együtt problémamentesen eljutok a Buszpályaudvarhoz, aztán tovább, Március 15. tér, strand, Bazilika, Duna-part - ahogy  írva vagyon. Innen már látszik a rajt/cél sátor.
A célban választhatok többféle színű oklevél, illetve többféle kitűző közül - ez azt is jelenti, hogy a "gyűjtőknek" mondhatni kötelező (másoknak meg ajánlott) többször visszatérni erre a túrára, hiszen a rendezés (szalagozás, itiner, díjazás) ár/érték arányosan nagyon jó, az útvonal a sok városi szakasztól függetlenül szép, és kényelmesen teljesíthető.

Az adminisztráció után még elfogyasztom a "szokásos" túramenüt - néhány szelet zsíros kenyér, savanyúság a menü, szörppel leöblítve, aztán irány hazafelé.




Track: Track_VACI_CSATA_20_2014_szurt.gdb


0 megjegyzés :

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.